Умный дом в автодом.

Модератори: Valentin, igor1965

Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом в автодом.

Повідомлення Deffi »

Давно не покидает мысль подобрать систему умного дома для автодома/каравана.
Что бы можно было все системы свести в одно управляемое место, а уже дальше от самой системы будет зависеть что она может делать. Управление светом, как дистанционно, так и к примеру с нескольких точек(особенно удобно в больших караванах. При входе свет включил, лёг на кровать в спальне, выключил. Возможно работа по сценариям. Типа включение по времени или по датчикам движения... Саму тему можно раскручивать очень сильно. И воду подвязать и отопление... Ну к примеру, когда вода в баке заканчивается, приходит уведомление, не знаю, может на общий пульт в удобном месте, может на телефон, плюс отключается водяной насос... Думаю кто сталкивался с системами умного дома в обычном доме, то понимает все его преимущества и удобства. Вот только вопрос, какую систему можно было бы реализовать? Пока на ум приходит умный дом от Xiaomi, в ней даже можно привязаться к хозяину. Имея смарт браслет система может к примеру выключать свет когда вы уснёте и включать когда проснётесь. Там много чего есть. Но лично её я не юзал. На сколько я знаю она она работает от 220 вольт. Что уже не удобно. Так как у нас в большинстве случаев всё работает от 12 вольт. Может есть ещё что-то?
Вобщем как по мне, тема интересная. Кому так же интересна, присоединяйтесь. :flag


Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Ruslan »

Гарна тема. Я поки що реалізував на 12 вольтових датчиках руху підсвітку при вході в караван, зовні над дверима щоб в темноті зручно заходити, в туалеті, та під французьким ліжком щоб в туалет зайти зручніше. Ясно що до розумного дому ще далеко, але вже значно зручніше.
Датчики руху купляв для світлодіодних стрічок от такі

Зображення
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Deffi »

Просто датчик движения не проблема поставить. Интересно всё объединить в одну систему. :men:
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Ruslan »

Deffi,
Треба шукати хто шарить в арудіно
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Ruslan »

Deffi,
Женя, здається більше половини всяких датчиків та включателей працюють на батарейках. Принаймі в мене дома Аякс точно на батарейках. В усіх його датчиках маленькі 12В як в деяких пультах на сигналку. Тобто вже щось можна думати як використати в каравані. Там лише ціна питання. Ну ще як варіант зробити включателі зон як дома роблять "прохідні" Припустимо декілька включателей як стандарт біля входу, а їх дубляжі біля ліжка. Там і дріт тоненький підійде, як на сигналізаціях домашніх тіпа Сател, тоненький дріт здається 4 чи 5 пар. Струму ж великого немає в освітлені, якщо воно не галогенне.🤣 В мене на лампах пише 3.4 Вт. Світять просто супер яскраво. От такі

Зображення
Прохідний включатель часто вже стоїть у великих каравана ( в мене точно)
От знайшов прохідний вимикач, думаю з 220 на 12 перевести проблем не буде.
https://eco-opt.com.ua/p1144918061-proh ... NMEALw_wcB
Або такий варіант на 4 канали. Там теж на вхід можна пустити 12 В
https://prom.ua/p1479476044-modul-dista ... BXEALw_wcB

Може в мене дежа вю, але здається ти вже десь обговорював бажання такого розумного дому. Бажання дуже хороше, але воно на любителя. Чомусь всіх у більшості влаштовує "все як є", хоча цьому як є вже в більшості по 20 років, а прогрес на місці не стоїть. Хто 20 років тому бачився з сонячними панелями? А зараз потрохи всі намагаються укомплектоватись . Так що тема добра, але знайти навіть 20 чоловік яких вона реально зацікавить напевно буде важко. А якщо ціна буде не зовсім халявна ( одиничні рішення не можуть бути дешевими) то бажаючих стане ще менше.
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Deffi »

За аякс знаю. Там цена космос. И не работает оно как полноценный умный дом. Хотя многие фишки удобные. У самого дома освещение через аякс по двору включается, выключается по сценарию. Подобную темку когдато уже рисовал, даже на ардуино начинал немного собирать. Но потом не хватало времени и забросил... Хотя часть освещения с регулировкой яркости и управлением с нескольких точек работает и по сей день у меня в караване.
То что людей кому это будет интересно не много, согласен. Просто всегда хочется идти вперёд и узнавать/открывать для себя что то новое. Сейчас очередной проект и клиент изъявил желание внедрить умный дом в караван. Вот и навеяло, опять написать на форуме, вдруг что то появилось, а я пропустил...
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Ruslan »

Deffi, По моїх прикидках, щоб реалізувати повноцінну систему в караван ( бойлер, пічка, освітлення, вода, думаю сигналізація теж) з керуванням з телефону чи браслету, з різними алгоритмами та сценаріями буде коштувати не менш ніж 1000$. Може помиляюсь, але ціна буде крутезна. От що б особисто я хотів, то це дистанційний запуск газового бойлера трума, та пічки. І то, бойлер не так критично, бо нагріває дуже швидко.
Панель керування як на нових караванах і то коштує космічних грошей, хоча це готове масове рішення, яке клепають на виробництві.
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Deffi »

Вот что то подобное есть у китайцев. На 4 канала. Работает от 12 вольт. Но это всеволишь выключатели на 4 канала. А не полноценная система.
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Ruslan »

Deffi,
Думав, так і не придумав нічого з будь якою системою дистанційного запуску пічки Трума. Біда в тому що потрібно натиснути та повернути ручку регулировки, зрештою у всіх так, єдина відмінність то система розжига. А це була би дуже зручна штука особливо в весняно-осінній період. Вдень тепло, Трума виключена, ти кудись пішов- поїхав. Ввечері повернувся, а в каравані холодрига. Наприклад в Карпатах, лише сонце заховалось то відразу холодно.
Але нічого розумного не придумав. Думав навіть від центрального замка поставити моторчик на шток пічки, але щось очканув з тим бавитись. Хоча розжиг переробив з кнопки на пьєзо, тепер сама клацає коли повертаєш крутілку. Там нічого складного. Лише мікрік додати який розриває плюсовий дріт а масу (-) на блок через контроль полум'я. Мікрік підібрав з гаражних запасів, а блок розжига колись зняв з вбитого в хлам блоку керування англійским бойлером Карвер. Бо відновити той блок ніхто так і не зміг, схеми на нього не знайшов, там ще й декілька модифікацій.
Заколхозив по фен шую блок від побутового котла. Якраз знайшов на 12 В плату управління, лише пару терісторів додав у схему. До речі ті англійські бойлери програють по всіх показниках бойлеру від Труми
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Deffi »

Труму никак не запустить. Можно тёплый пол подключить. У него и потребление не большое. Во всяком случае не на долго можно и в автономке... А потом пришёл, пол выключил, труму включил. Но в домике уже было тепло :uch_tiv:
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Ruslan »

Deffi,
В мене с заводу стоїть тепла підлога. Знаю що вона на 48 вольт, бо там на стіні перетворювач і перемикач на 2 режима. Але скільки вона споживає уяви не маю, один раз лише включав щоб попробувати як працює. Думаю Ватт 200 точно мала би брати. Якщо менше, то тоді це як варіант, бо там куди їзжу 220 немає, а там де є, то про кондиціонер думаєш а не про теплу підлогу👨‍🔧
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Deffi »

А вот это уже что то...
Зображення
152,95 грн. 42%СКИДКА | Умный выключатель Ewelink, бытовой стандарт, 4 канала, беспроводная сеть, смарт-переключатель с голосовым управлением, совместим с Alexa Google Home
https://a.aliexpress.com/_EHJgowt
Конечно не полноценный умный дом. Но из интересного, поддерживает гуглхом и голосовое управление. Из минуса нет возможности подключить физическую кнопку. Не всегда удобно искать пульт что бы включить свет или заходить в телефон. И даже уговаривать телефон телефон голосом что бы он включил свет :-)
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Ruslan »

А так не можа?
Зображення
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Deffi »

Не совсем понял. Что даст кнопка с диодом...

Но алли начал сам подбрасывать варианты.
Вот интересный вариант для дома. На 220 вольт.

414,02 грн. 50%СКИДКА | ZigBee 3.0 беспроводной 12 кнопочный пульт дистанционного управления Tuya Scene Automation переключатель Smart Life Alexa
https://a.aliexpress.com/_EuyFJKH
Особенно удобно когда нужно сделать включение света там куда провода к выключателю не заложены. Или то чего иногда нам не хватало, уехав на отдых, дистанционно создавать имитацию присутствия в доме...
Зображення
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Deffi »

Кстати по варианту выше где я писал что рет физической кнопки. На алли куча дистанционных кнопок. Возможно можно подобрать по частоте и не пульт подключать, а кнопку. Вариантов начало подбрасывать очень много. Нужно только подобрать по частотам. Но чего то мне кажется, что частоту они используют стандартную... При желании тему можно развить...
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом/автодом

Повідомлення Deffi »

То что и требовалось доказать. Кнопки в стиле выключателей продаются отдельно и любого вида.
97,57 грн. 33%СКИДКА | Умный выключатель света «сделай сам», модуль приемника 433 МГц, портативное беспроводное Реле частоты, пульт дистанционного управления для умного дома, 220 В, настенная панель, кнопка
https://a.aliexpress.com/_EzJpGkd
Зображення
Тоесть имея модуль управления типа такого

Зображення мы покупаем эти кнопки или любые другие с частотой 433 мгц. И получаем на выходе управление светом с физическим выключателем, с телефона и управление голосом!
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Умный дом в автодом.

Повідомлення Ruslan »

Женя, ото ти закинув гарну ідею. Буду думати і собі щось таке. Два канали можна використати на головне світло в двох зонах, один канал на насос води щоб відключати дистанційно ( був претендент, в дорозі чайник який стояв в умивальнику підстрибнув та відкрив кран. Скільки насос в суху працював не знаю, їхав без зупинок годин 5, коли кран відкрився невідомо, але в баку води не лишилось.) Зараз відключаю насос на загальному пульті, але і світло в першій групі теж пропадає...А четвертий канал можна використати на теплу підлогу. В принципі ти знайшов не дороге готове рішення. Бравісімо!!! 👋
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Умный дом в автодом.

Повідомлення Ruslan »

Deffi писав: Вів листопада 01, 2022 09:48 Не совсем понял. Что даст кнопка с диодом...

Схематично виглядає так. З права подається загальний плюс на блок чотирьох канального управління . Від нього через діод ( щоб не було обратки) ставиться паралельний включаталь. З ліва 4 вихода на канали. Правда треба 4 діода і 4 включателі на кожен канал окремо. Соррі, діод в іншому напрямку треба ставити щоб не було обратки, ставити з ліва.
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом в автодом.

Повідомлення Deffi »

Ruslan писав: Вів листопада 01, 2022 15:12 Два канали можна використати на головне світло в двох зонах
Пересмотрел много, и в каком из ваиантов видел или читал уже не помню. Но там ещё можно програмировать разеые команды на одну кнопку. Тоесть кратковременное нажатие, один каннад. Двойное нажатие другой. А долгое нажатие третий!
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Умный дом в автодом.

Повідомлення Deffi »

Вобщем не выдержал и сдел заказ. Прийдёт, попробую и отпишусь.
Зображення
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Відповісти

Повернутись до “Обладнання 12 вольт”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 4 гостей