Честные инверторы. Выбор инвертора.

Модератори: Valentin, igor1965

Аватар користувача
Ильич
Повідомлень: 1339
З нами з: Чет червня 16, 2011 20:35
Ім'я: Віктор
Техніка: VW T4 CARAVELLE GL
Країна, місто: Харків
Звідки: м.Харків
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 173 рази
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ильич »

Доброго дня. Хто скаже, на виході інвертора 220 вольт буде фаза і нуль, чи якось інакше?


Главное выехать за пределы зоны комфорта!!!!!!!!!!
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ruslan »

Ілліч. Не у всіх навіть добрих інверторів є чітко виражена фаза. Буває що на двох виходах пробнік показує фазу. Так само буває на ІПС та генераторах. Якщо це критично, то будь який з виходів з'єдуєте з масою пристроя. Тоді один буде файний, а другий, той що зєднаний з масою буде нульовий
Ось відео
https://youtu.be/hxrfoa7vmHI
Аватар користувача
Ильич
Повідомлень: 1339
З нами з: Чет червня 16, 2011 20:35
Ім'я: Віктор
Техніка: VW T4 CARAVELLE GL
Країна, місто: Харків
Звідки: м.Харків
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 173 рази
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ильич »

Я запитав це тому, що у мене на виході є чітка фаза і нуль, а мені кажуть що фаза показується на обох. У мене фаза на одному . Я при відключенні світла вихід з інвертора подаю на розетку, при цьому фаза на фазу, нуль на нуль. І виключаю азс на вводі.І тоді усе працює. Інтернет є...тв...світло...Для того, щоб інтернет працював, учора виту пару замінили на оптичний кабель...у провайдера є аварійне живлення завжди. Коли була вита пара, тоді при моєму робочому роутері не було інтернету, бо хаб, підключений на будинок, без світла не працює.
Главное выехать за пределы зоны комфорта!!!!!!!!!!
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ruslan »

Ильич, чесно кажучи я щось уваги не звертав як в мене на виході інвертора. Завтра раді цікавості гляну. Якщо що то в мене інвертор LUXEON IPS-2000 S
Аватар користувача
Ильич
Повідомлень: 1339
З нами з: Чет червня 16, 2011 20:35
Ім'я: Віктор
Техніка: VW T4 CARAVELLE GL
Країна, місто: Харків
Звідки: м.Харків
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 173 рази
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ильич »

Зображення у мене ось цей... samlex pst-30s-12e
Главное выехать за пределы зоны комфорта!!!!!!!!!!
Аватар користувача
Ильич
Повідомлень: 1339
З нами з: Чет червня 16, 2011 20:35
Ім'я: Віктор
Техніка: VW T4 CARAVELLE GL
Країна, місто: Харків
Звідки: м.Харків
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 173 рази
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ильич »

Цей холодильник від цього інвертора працює без проблем.
Зображення
Главное выехать за пределы зоны комфорта!!!!!!!!!!
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ruslan »

Зацікавило як в мене справи з виходом фази на інверторі. Сходив та поміряв. На двох виходах ніби фаза. Хоча як на диво то від того інвертора працює холодильник, кондюк, кавомашина, мікрохвильова, мультиварка. Навіть газовий двохфункційний котел без жодних сумнівів працює на ура. Сьогодні спробую той лайфхак із заземлення, думаю гірше не буде.
ANRI
Повідомлень: 103
З нами з: Чет червня 11, 2009 15:41
Ім'я: Андрей
Техніка: Ford Sierra+Скиф
Країна, місто: Украина, Харьков
Звідки: Харьков
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 17 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення ANRI »

Фаза и ноль весьма условные понятия, но, иногда опасные :hi_hi_hi: .
Рассмотрим на примере. Возьмем трансформатор 220 из 220. На вторичной обмотке есть напряжение - но только на одном выводе относительно другого.Напряжение переменное, и, как таковых фазы и нуля там нет. Выводы абсолютно равноценны.
Заземлим один из выводов. В таком случае он станет нулем, а второй фазой. На фазе относительно земли будет большое напряжение, и вы его почувствуете индикатором и не дай бог рукой :-): . Почему? Вы стоите на земле и ток протекает через индикатор и ваше тело на землю.
То же самое и на подстанции. Точно так же устроено - один из проводов трансформатора соединён на ней с контуром заземления и после этого считается нулевым.

Инвертор это условно тот же трансформатор, хотя принцип действия немного другой. Если нет прямого указания производителя, где фаза, где ноль - ему абсолютно все равно. Другое дело, если есть какое-то соединение, может контрольное, все зависит от схемотехники инвертора, одного из выходов с массой 12 вольт или корпусом инвертора - тогда должно быть обозначение фазы и нуля на выходе и это должно иметь отражение в инструкции. Этим рекомендациям тогда нужно четко следовать.
Востаннє редагувалось Суб листопада 05, 2022 15:16 користувачем ANRI, всього редагувалось 2 разів.
ANRI
Повідомлень: 103
З нами з: Чет червня 11, 2009 15:41
Ім'я: Андрей
Техніка: Ford Sierra+Скиф
Країна, місто: Украина, Харьков
Звідки: Харьков
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 17 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення ANRI »

И еще вдогонку. Почему индикатор на обоих выводах инвертора может показывать фазу? Потому что на выходе переменный ток, а есть понятие
емкостная связь. Ваше тело, корпус инвертора, земля, на которой вы стоите являются обкладками конденсатора, а конденсатор, как известно, переменный ток проводит. Хоть ток и мизерный, но его достаточно для чувствительного индикатора. Хотя даже если на выходе нет как таковой фазы и нуля и ни один из проводов гальванически с землей не соединен.
А может и четко показывать фазу. Потому что между одним из выводов выхода и корпусом бОльшая емкость или какое-то большое сопротивление утечки, чем между другим и корпусом в силу особенностей конструкции. Один ближе к корпусу, другой чуть дальше. Разницы потенциалов для индикатора достаточно.
Аватар користувача
Ильич
Повідомлень: 1339
З нами з: Чет червня 16, 2011 20:35
Ім'я: Віктор
Техніка: VW T4 CARAVELLE GL
Країна, місто: Харків
Звідки: м.Харків
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 173 рази
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ильич »

Значить можно сказати, що якщо є чітко виражені нуль і фаза на виході, то тоді, якщо я подам з вихода інвертора фазу на нуль у будинку, то це буде як КЗ інвертора і може привести до його поломки (якщо не спрацює захист від КЗ). А якщо на виході інвертора скрізь фаза, то тоді, коли подаємо вихід у розетку, то одна фаза, яка попаде на нуль, стане автоматично нулем.
Главное выехать за пределы зоны комфорта!!!!!!!!!!
ANRI
Повідомлень: 103
З нами з: Чет червня 11, 2009 15:41
Ім'я: Андрей
Техніка: Ford Sierra+Скиф
Країна, місто: Украина, Харьков
Звідки: Харьков
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 17 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення ANRI »

Откуда там возьмется КЗ? Ноль в доме соединен с землей через подстанцию. Фаза от подстанции отключена автоматом.
Инвертор по низковольтной стороне соединен только с АКБ, с землей связи нет.
Производители инверторов не разрабатывают их так, чтобы кого-то убило током, возник пожар из-за неправильно вставленной вилки в инвертор (в смысле наоборот). Как вилку вставил - так и станет какой-то провод нулем, какой-то фазой. Условно, потому что станет соединен с землей.
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ruslan »

ANRI, не можу знайти то відео, але там звичайний упс стоїть на столі. На виході показує 2 фази. Так само один з виходів чіпляють на масу. Потім аналогічно роблять на іншому виході, знявши попередньо з першого. Тобто реально там землі нема. В мене на щастя проблем з приладами і інвестором нема, але тема цікава
ANRI
Повідомлень: 103
З нами з: Чет червня 11, 2009 15:41
Ім'я: Андрей
Техніка: Ford Sierra+Скиф
Країна, місто: Украина, Харьков
Звідки: Харьков
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 17 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення ANRI »

Ильич, хуже будет если свет пропал, вы подключили дом к инвертору, а вводной автомат положить забыли. Свет на линии появился - и вот тогда будет беда-бедулечка :sh_ok:.
Хоть какой стороной вилку не вставляй.
А чтобы не попасть, как говорится, в самый просак :-) лучше в электрощите поставить переключатель и на фазу и на ноль.
Типа пакетника, чтобы подключена была однозначно либо сеть, либо инвертор
Зачем это еще надо - бывает вариант, когда обрывается нулевой провод на столбах. Более вероятно для частного сектора. В этом случае у вас в розетке будут две фазы - одна настоящая, а вторая на нуле - через подключенных потребителей, хоть у вас, хоть у соседей. Инвертору как бы все равно, но электрику про это забывать не стоит и касаться нуля руками.
Правила электробезопасности написаны прошедшими по дороге, вымощенной трупами людей.
Аватар користувача
igor1965
Модератор
Повідомлень: 6264
З нами з: Суб вересня 19, 2009 09:33
Ім'я: Игорь
Техніка: VW t2b (75г\вып)+caravan VW t2a
Країна, місто: Киев Боярка
Skype: igor19651888
Дякував (ла): 81 раз
Подякували: 19 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення igor1965 »

Вставлю и свои пять копеек ! В Эпицентре бывает в продаже Перекидной рубильник , для подключения двух источников питания (сеть и солнечная панель или геныч ,к примеру ) к одному потребителю . В одном положении выключателя - один источник , в другом - другой .
Вот пример https://elektrokonyk.com.ua/ru/peremyka ... 25-2p-25a/
[spoiler]Ks- 067-99-34-240 ; Mts-050-108-43-34
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Deffi »

Перекидной рубильник
Я в караванах использую автоматический. Питание от инвертора или внешнего 220. Работает в автоматическом режиме
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Аватар користувача
jevgen
Повідомлень: 256
З нами з: П'ят лютого 24, 2012 18:28
Ім'я: jevgen
Техніка: Fiat Hobbi 600 Mitsubishi Outlander
Країна, місто: Helsinki
Skype: bulgach1
Подякували: 10 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення jevgen »

Женя .а не проще инвертор с функцией ИБП? Чтобы огород не городить. В нем и зарядка акумов при режиме байпас при внешнем подключении. А переключается настолько быстро что телек даже не моргнет.
Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Deffi »

Может и проще. Но думаю выбор будет намного меньше. Плюс часто клиент привозит свой инвертор который мне нужно поставить... :uch_tiv:
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ruslan »

Я використовую релле, ще з СРСР, маленьке в пів сірникового коробка на 24 А. Контактів 3 по 6. Якраз одна пара на управління інвертором, одна сигнальна зовнішньої напруги, одна на ноль,,ще одна на фазу. дуже зручно і нема страху що спалиш інвертор. Воно взагалі для трьох фаз, тому якраз є зайві контакти для включення інвертора.
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ruslan »

Не можу не похвалити виробника інверторів. Давно купив, може років 8 тому. Використовував виключно в каравані. Зараз, вже більше місяця він періодично виручав під час вимкнення світла. За минулу добу світло було в мережі аж 2 години. Весь цей час інвертор чесно і невтомно забезпечував роботу парапетного котла на опалення та роботу двокамерного холодильника. Ну і по дрібницях всякі зарядки гаджетів. Представництво та сервіс в Одесі. Інвертор LUXEON IPS-2000 S. Реально трудяга, без зупинки відпрацював майже добу, єдиний раз на декілька хвилин включилось примусове охолодження. За всі роки проїхав у чотирьох караванах по дорогах різної якості і жодного разу не сказав пшик. Здається це чесний інвертор і чесні параметри заявлені виробником. Єдине що зробив, то замінив рідні дроти до акумулятора. на коротші та грубші. Виробник пише що відключається при напрузі 10.5В, це те що потрібно щоб зберегти життя акумулятору, але це єдиний параметр який я ще не перевірив бо не було можливості.
Аватар користувача
Ильич
Повідомлень: 1339
З нами з: Чет червня 16, 2011 20:35
Ім'я: Віктор
Техніка: VW T4 CARAVELLE GL
Країна, місто: Харків
Звідки: м.Харків
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 173 рази
Контактна інформація:

Честные инверторы. Выбор инвертора.

Повідомлення Ильич »

Щось мабудь посідали усі акб, що тиша на форумі?
Главное выехать за пределы зоны комфорта!!!!!!!!!!
Відповісти

Повернутись до “Обладнання 220 вольт”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей