Що?Де?Коли?

Зльоти, зустрічі, тусовки, що не належать до клубного руху.

Модератори: Valentin, igor1965

Відповісти
Аватар користувача
lemkogalinka
Повідомлень: 77
З нами з: Сер травня 18, 2011 11:11
Ім'я: Галя і Коля
Техніка: Touareg.Hymer Eriba Nova
Країна, місто: Украина,Ивано-Франковск
Skype: lemko.mukola
Звідки: Івано-Франківськ
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Що?Де?Коли?

Повідомлення lemkogalinka »

Пропоную щось накштаут довідника подій,можливо хтось підтримає.
Знайшла таку інформацію на сайті Ігора Меліка,можливо комусь буде цікаво.
ФЕСТИВАЛЬ БОРЩУ НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ (04.09.11.)
Зображення
4 вересня 2011 року на фестивалі «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» борщів’яни зварять 50 видів борщу!

Для відродження техніки шиття чорної борщівської сорочки, збереження та відтворення автентичності українського національного костюма, звичаїв Надзбручанського краю на Тернопільщині 4 вересня вчетверте пройде фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» – свято вишиванки та борщу.

Борщівщина – унікальний край, відомий своїми краєвидами, печерами і славними людьми. Особливістю цього району є сорочка, вишита чорними нитками, яка стала своєрідною візиткою краю. Унікальною особливістю фестивалю є проведення у його рамках фестивалю борщу «Борщ’їв», який проводиться тільки на Борщівщині. Кожне село регіону представлятиме на розсуд та смак відвідувачів власний тип борщу – усього близько 50 видів. Борщ готуватимуть упродовж свята у величезних казанах на багатті. Окрім цих заходів, у рамах фестивалю пройде виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, де будуть представлені роботи вишивальниць району. Гості фестивалю матимуть можливість ознайомитися із зразками традицій вишивання, збереженими в усіх селах Борщівського району, та придбати вишиванки, які сподобаються.

На фестивалі також відзначатимуть 555-річчя заснування міста Борщева Тернопільської області.

Організатори фольклорно-мистецького свята вирішили цьогоріч затримати гостей у Борщові на два дні. Адже минулорічний досвід довів, що за день не можливо побачити і осягнути всі принади Борщівщини, вдосталь наїстися борщу і надивитись на чорне борщівське вишиття. Отож свято розпочнеться 3 вересня, а закінчиться 4-го ввечері.

Повноцінну матеріальну та духовну насолоду отримають усі, хто побуває 3-4 вересня у Борщеві. Там протягом двох днів триватиме свято двох головних українських символів – вишиванки та борщу. Працівники відділу культури Борщівської райдержадміністрації та районного будинку культури розробили відповідний сценарій, щоб ці два дні були цікавими і змістовними для учасників свята різного віку. Щовечора проводитимуться заходи для молоді — дискотека і різноманітні забави.

Місце проведення фестивалю: місто Борщів Тернопільської області, центральна площа міста. На фестивалі впродовж двох днів працюватиме містечко майстрів.
Зображення


ФЕСТИВАЛЬ “ГУЦУЛЬСЬКА БРИНДЗЯ” (04.09.11.)
Зображення
4 вересня 2011 року в місті Рахів Закарпатської області відбудеться ХІІ-й фестиваль “Гуцульська бриндзя”

“Гуцульська бриндзя” – це святкування повернення отар з пасовищ. Всі три цикли полонинських ходів — вихід на полонину, полонинське літо та повернення отар з пасовищ — завжди супроводжувалися святкуваннями з музикою, силовими змаганнями та частуванням. На щастя, ці традиції відновилися в Незалежній Україні.

Програма фестивалю

8.00-12.00 – Розгортання експозицій виставок фестивалю – ярмарку, вул. Буркут, амфітеатр “Буркут”

11.30-12.15 – Хід святкової колони від площі міста до амфітеатру
“Буркут”.

12.15-12.55 – Урочисте відкриття фестивалю-ярмарку “Гуцульська бринзя”; запалення полонинської ватри.


12.55-14.00 – Огляд експозицій виставок населених пунктів; конкурси на кращих: трембітаря, сопілкаря, коломийкаря; змагання по приготуванню гуцульських страв.

14.00-17.00 – Гала-концерт фестивалю.

17.00-23.00 – Концертно-розважальна програма, масові гуляння.
Зображення

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДЕРУНІВ (10.09.11.)
Зображення
10 вересня 2011 року в центральному парку міста Коростеня, Житомирської області відбудеться Четвертий міжнародний фестиваль дерунів.

Перший фестиваль дерунів відбувся 27 вересня 2008 року. Дерун, спечений того дня вагою 118 кг, занесено до Книги рекордів України. Під час другого фестивалю в місті було відкритий єдиний в Україні пам’ятник Деруну. На третьому фестивалі коростенці побили власний рекорд по випіканню деруна-гіганта.

На четвертому фестивалі дерунів кожен зможе не тільки скуштувати деруни, спечені за старовинними рецептами, а й навчитися готувати їх самому. Для цього працюватиме «Школа дерунярства», де кожного бажаючого навчать секретам приготування цієї страви та ще й видадуть відповідний диплом. А головним дійством фестивалю стане конкурс на найсмачніший дерун та виготовлення найбільшого деруна, на який буде витрачено більше 100 кг. картоплі. Кожен бажаючий зможе конкурувати на рівні з досвідченими майстрами кулінарної справи. Судитиме конкурс авторитетне жюрі.

Четвертий фестиваль дерунів – це незабутня подорож у світ національної традиційної кухні, надзвичайного українського колориту, прикрашених корстенською самобутністю та гостинністю! Також варто відзначити, що минулого року Коростенський фест потрапив до рейтингу найсмачніших фестивалів України.

Програма фестивалю:


• Майстер-клас від міського голови «Дерун від мера». Школа дерунярства
• Проведення конкурсів:
- на найоригінальніший плакат про деруни
- на найбільший і найоригінальніший овоч чи фрукт, що виріс на Коростенщині
- композицій з чорнобривців (квітів)
- на кращу вишиванку
- на найсмачніший рецепт дерунів
- на найоригінальніше та художнє нарізування овочів (карвінг)
- на кращий вірш чи оду дерунам
- на краще виконання пісні «Чорнобривці»
• Дерунярське триборство (армреслінг, піднімання ваги, метання дерунів
• Поросячі вибрики
• Концерти творчих колективів міста та області
• Виставка-продаж виробів народного промислу та кулінарії.

Фестиваль розпочнеться 10.09.2011 о 12:00 в парку культури та відпочинку ім. Миколи Островського
(місто Коростень Житомирської області)


ФЕСТИВАЛЬ “ГУЦУЛЬСЬКА РІПА” НА ЗАКАРПАТТІ (18.09.11.)
Зображення
18 вересня 2011 року в селі Лазещина Рахівського району вібудеться шостий міжнародний етнофестиваль сільського туризму “Гуцульська ріпа 2011?.

З давніх-давен на Рахівщині найкраще плодоносить квасоля та картопля. Саме останньому широковживаному в меню гуцула овочу приурочується свято “Гуцульської ріпи” в Лазещині. Його організовують за підтримки обласного центру розвитку сільського зеленого туризму та управління з питань євро інтеграції, туризму і курортів облдержадміністрації.

До свята село прибирається, дороговказами, які сповіщатимуть про місце його проведення. Гостей, які приїжджатимуть з усіх-усюд у сільську глибину, організатори дійства будуть зустрічати і проводжати на бричках та підводах.


Особливий дух із запахом диму та аромати страв, які спокушатимуть приїжджих, не залишать байдужим жодного туриста, який завітає на фестиваль “Гуцульська ріпа”, запевняють організатори фесту. У меню фестивалю: печена, варена, терта, парена картопля. Місцеві ґазди та ґаздині пригощатимуть гостей фестивалю картопляниками, кремзликами, варениками з ріпою, пюре по-полонинськи, кручениками за різною рецептурою приготування та іншими смаколиками.

У програмі фестивалю: Майстер класи з приготування традиційної їжі, дегустація домашніх напоїв: “Яфинівка”, “Шпотавка”, “Швидкодай”, “Твердостой”. Протягом дня, гостей розважатиме ансамбль троїстих музик. Також на фестивалі можна буде придбати різноманітний крам: від одягу – до продуктів харчування.

З питаннь участі у фестивалі звертайтесь за тел.: 050-432-02-54
Зображення


Коля і Галя
Відповісти

Повернутись до “Заходи України”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей